0555 089 60 60

Karot ile Beton Delme

Karot ile Beton Delme

Karot ile beton delme işlemi günümüz teknolojisinin en güncel halidir. Karot ile beton delme işlemi kolaylıkla yapılabilir hale gelmesinin yanı sıra Demir donatlı ve Demir donatasız tüm zeminlerde uygulanabilmektedir. Karot ile beton kesme de Q20 – Q500 arası 550 cm Karot ile beton delme, 45º ile 90º derece açı ile her çaptaki deliği sıfır vibrasyonla, betona zarar vermeden dağıtmadan, istenilen çapta kesme işlemi yapılabilmektedir. Hidrolik kesme makineleri’nin yetersiz kaldığı, betonun 50 cm yi geçmesi durumunda ise 550 cm kadar çürütme esaslı uygulamalar ile beton kütlelerin nakil işlemi kolaylık sağlanmakdır..

Karot İle beton delme kullanım alanları nelerdir ?

Yapılardan, beton testi yapılmasında karot makinesi ile numune alınabilmektedir. Örnek olarak, hasar görmüş binalar veya beton kalitesinin tespiti için karot makinesiyle numune alımı ve numune ile laboratuvarlarda gerekli testler yapılmaktadır.. Tesisat alt yapıları oluşturulması için karot makinesi kullanılmasının yanı sıra sanayi makinelerin kurulacağı yere sabitlenmesinde karot makinesi ile rahatlıkla sağlanabilmektedir. Geniş beton kütlelerinin erişilmez noktalarına karat ile erişmek mümkün. 3m’ye kadar karot makinesi ile delinebilir. Çelik konstrüksiyon binaların unutulmuş ankrajları karot makinesi ile delinebilmektedir.

Karot İle Beton Kesme

Beton kesme işleminde kullanılan tekniklerden biri de elmaslı tel kesme sistemidir. Elmaslı tel kesme makineleri ile kütlesel kesimlerde ve güvenli bir biçimde beton kesme işlemi uygulanabilmektedir. Karot ile beton kesme işlemi uygulanacak yüzeylerde, önce karot makinesi ile delik açılmalıdır. Elmaslı tel, karot deliklerinden geçirilerek kesme işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu teknikte beton kalınlığı önemli tamamen yitirmiş olmaktadır.. Önemli olan ise kesilecek kütlenin arkasına geçebilmek ve makinenin kurulabileceği bir alanın olmasıdır.  • Kiralık Mini Ekskavatör
  • Kiralık Kepçe Hizmeti
  • Kiralık 1cx Kepçe
  • Kiralık Bobcat
  • Kırıcı Kompresör
  • Alo Moloz Hattı


Karot ile beton delme
karot ile beton kesme
şehirler arası nakliyat Vidanjör Hizmeti şehirler arası nakliyat 0555 089 6060